כלי נשק בקונג פו

ישנם כלי נשק רבים ומגוונים משחר ההיסטוריה ועד היום. הדבר המשותף המרכזי שלהם הוא ביכולתם לפגוע ולגרום נזק רב בקלות יותר מאשר בידיים ריקות. ישנם שימושים נוספים כגון סמל מעמד, שייכות לקבוצה מסוימת, אמונות דתיות ועוד…  הרבה מהיכולת האנושית הושקעה בלפתח כלי נשק רבים ומגוונים ובשימוש בהם.

כלי נשק מיועדים לגרום נזק רב בקלות יחסית ולעזור ללוחם להימנע מפגיעה בחזרה. כלי נשק באים במגוון צורות וגדלים שונים ומשונים בהתאם לשימוש בהם. ישנם כלי נשק קטנים שמיועדים להפתיע את היריב מטווח אפס וכלי נשק שמיועדים להרתיע אותו ממרחב רב.

אחת מהמטרות של הקונג פו זה להפוך את הגוף לכלי נשק רב עוצמה דבר המצריך אימונים רבים לאורך זמן והרבה עבודה קשה. השימוש בכלי נשק מקל על לוחם להפך למסוכן במהירות רבה יותר.  צריך לוחם הרבה פחות מיומן על מנת לגרום נזק קשה עם חרב מאשר בידיים חשופות.  להיות לוחם מיומן בכלי נשק מצריך אימונים רבים ומשמעת אך לוחם כזה עם כלי נשק הוא יריב מעורר אימה רבה ובצדק! לוחם מיומן  יוכל לגבור על מספר רב יותר של יריבים במהירות ובקלות רבה יותר. כלי נשק גם מאפשרים לנו להתמודד עם כלי נשק אחרים בקלות רבה יותר מאשר ידיים ריקות.

במשך ההיסטוריה בכלל ובקונג פו בפרט נכנסו לשימוש גם כלי נשק מוסווים על מנת להסתיר התקפה מהקורבן ומהשלטונות. בנוסף לזה נכנסו לשימוש והתאמנו עם כלי נשק שהם כלל לא כלי נשק כמו מטאטא מגרפה מקלות סיניים וכדומה… כלי נשק כאלו היו קטלניים בידיים מיומנות ונפוצים מאוד בחיי היום יום.

בימינו אנחנו חיים בתקופה שרובינו אינם מסתובבים עם כלי נשק ובהחלט לא עם חרבות או חניתות. השימוש בכלי הנשק הללו הוא בעיקר על מנת לפתח יכולות אצל אמן הלחימה ופחות ללחום עם כלי הנשק הללו. בנוסף כלי הנשק עוזרים לנו לשמור על המסורת של הקונג פו ומזכירים לנו מאיפה באנו. האימונים עם כלי נשק עוזרים לפתח קואורדינציה תנועה יעילה וחיזוק של השרירים.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s